KONTAKT A REKLAMAČNÝ PORIADOK

HAKY nábytok Košice

SHOWROOM OC CASSOVIA ul. Pri prachárni 4

tel.: 0918 185 738, 0918 185 880, 0905931163

e-mail: arthaky@gmail.com

Otváracie hodiny:
Pon – Pia: 900– 17.00 hod.
Sobota: 900 – 12.00 hod.
Nedeľa  a sviatky: podľa dohody

Poštová adresa:
OC CASSOVIA ul. Pri prachárni 4

 

Kľúčové slová: šTYLOVY NABYTOK, TALIANSKY NABYTOK, MODERNY NABYTOK, Americký štýlový a rustikálny nábytok ako napr. sedacie súpravy, samostatné kreslá, hojdacie kreslá, stolíky k sedacím súpravám, konferenčné stoly, obývacie steny, kancelárske stoly a kreslá, dekoračné/telefónne stolíky, dekoračné doplnky, zrkadlá, sochy, obrazy, vitríny, knihovne, skrine, nástenné alebo podlahové hodiny, písacie stoly, jedálenské súpravy, samostatné jedálenske stoličky, jedálenské stoly, rohové lavice, servírovacie komody, chodbové skrinky, vešiakové zrkadlá, vešiaky na kabáty, spálňové súpravy, váľandy, manželské postele, spálňové kreslá, toaletné komody, spálňové skrine, a i.

Reklamačný poriadok

Ak zakúpený tovar nevyhovuje, či už veľkosťou, tvarom, cenou, farbou alebo ide o nevhodný výber darčeka, duplicitu…, nejedná sa o vadu výrobku. Kupujúci nemá zákonom upravené právo vynucovať od predávajúceho výmenu tovaru alebo vrátenie peňazí, ak výrobok nemá vady. Žiadny právny predpis nestanovuje predávajúcemu povinnosť vrátiť kupujúcemu peniaze alebo poskytnúť výmenu za iný tovar, ak ide o bezchybný výrobok. Záleží len na vzájomnej dohode medzi kupujúcim a predávajúcim a ochote predávajúceho vyhovieť spotrebiteľovi.

 

To, že niektorí predávajúci, poskytujú výhodu možnosti vrátenia tovaru do určitých dní od zakúpenia výrobku, je len v rámci ich obchodnej politiky a vtedy si podmienky stanovujú sami (počet dní, výmena za poukážky, nákupný kredit, výmena za iný tovar, originál balenia, pôvodné visačky…).

ČALÚNENÝ NÁBYTOK

Charakteristika surovín používaných na výrobu čalúneného nábytku a hotových výrobkov.

1. Poťahové materiály môžu vykazovať typické znaky pre poťahové látky, ako sú: citlivosť na dotyk a trblietanie, t.j. diferenciácia lesku a odtieňa v závislosti od uhla dopadu svetla aj v tej istej šarži materiálu, mikrofibrizácia (vlnenie) vlákien v dôsledku na trenie iných látok, napríklad odevov, posteľných prikrývok, prikrývok, elektrifikácia látok.

2. Za charakteristické znaky treba považovať „zrkadlá na sedenie“, t. j. viditeľné stopy tela, ktoré vznikajú v dôsledku hmotnosti, telesného tepla a vlhkosti prostredia, v ktorom sa nábytok používa.

3. Pestré použitie jednotlivých prvkov ovplyvňuje tvrdosť a optický vzhľad súpravy. Typickým javom sú trvalé natiahnutia a záhyby.

4. V prípade vankúšov sedadla a operadla s voľnou výplňou je typické vytváranie záhybov a zmeny výplne a komfortu sedenia počas používania, ktoré by sa mali považovať za znaky navrhnutého vzoru.

5. Náš nábytok má rekreačný charakter; vo vybraných modeloch boli zavedené riešenia zlepšujúce ich funkčnosť.

6. Vzhľadom na použitie mäkkých pien môžu byť rozdiely v tvaroch a rozmeroch porovnateľného nábytku a skutočných rozmerov vo vzťahu ku katalógovým rozmerom do ±5 cm.

7. Na relaxáciu v sede sa používa čalúnený nábytok, napríklad rohové sedacie súpravy, pohovky, kreslá, hockery (tauretky, pufy) bez funkcie, na príležitostné spanie zase nábytok s funkciou spánku, napríklad rohové sedacie súpravy, pohovky.

Pravidlá používania a údržby čalúneného nábytku

1. Čalúnený nábytok by sa mal používať v súlade s jeho zamýšľaným použitím. Sedenie alebo státie na opierke hlavy, lakťových opierkach, okrajoch operadiel a sedadiel môžu jednotlivé drevené pružinové lamely viesť k nezvratným zmenám v nábytku.

2. Pri vybaľovaní nepoužívajte ostré nástroje, mohli by ste poškodiť čalúnenie nábytku.

3. Následkom prepravy po rozbalení môže dôjsť k nepravidelným záhybom a záhybom výplne. Zvrátenie účinku nastáva niekoľko dní po rozbalení. Proces tvarovania je možné urýchliť ručným tvarovaním vankúšov, lakťových opierok a sedadiel.

4. Pri presúvaní nábytku alebo prvkov zostavy by sa mali prenášať uchopením zospodu za tuhé časti nosnej konštrukcie. Kategoricky nechytajte čalúnenie alebo jeho uvoľnené prvky (vankúše), pretože to môže spôsobiť nevratnú deformáciu alebo roztrhnutie poťahového materiálu. Nábytok by sa nemal presúvať. Ostré hrany nôh môžu spôsobiť nenapraviteľné poškodenie podlahy.

5. Čalúnený nábytok by nemal byť umiestnený vo vzdialenosti menšej ako 1 m od aktívnych zdrojov tepla, ako sú radiátory, sporáky, sporáky.

6. Nábytok by mal byť chránený pred škodlivými vplyvmi počasia a priamym slnečným žiarením. V mieste používania nábytku neprekračujte 70% vlhkosť vzduchu.

7. Prirodzené efekty používania, prejavujúce sa v podobe vrások v poťahoch a vytláčania mäkkej výplne vo vložkách operadiel, sedadiel či podrúčok, je možné eliminovať ručným hladením, potľapkaním, natriasaním a preformovaním tvaru, ako aj v prípade trvalých deformácií výplne v dôsledku intenzívneho používania doplnenie výplne pridaním ďalšej vrstvy peny.

8. Krycí materiál udržujte čistý. Látky z času na čas kefujte mäkkou kefou s prírodnými štetinami alebo vysajte nástavcom na čistenie čalúnenia. Odstráňte žmolkovanie doma v rámci starostlivosti o estetický vzhľad nábytku.

9. Poťahové látky sa nesmú prať v práčke.

10. Nepoužívajte chemické čistiace prostriedky s obsahom petroleja, alkoholu alebo iných rozpúšťadiel.

11. Tekuté škvrny ihneď po zaschnutí odstráňte dobre savou handričkou.

12. Nevystavujte čalúnenie silnému bodovému napätiu (napr. skákanie po nábytku), ktoré môže mať za následok roztrhnutie, roztrhnutie alebo roztrhnutie švíkov a akékoľvek mechanické poškodenie.

13. Akékoľvek prehozy, prikrývky a pod. používané na prikrytie poťahových látok na strane, s ktorou prichádzajú do styku s povrchom čalúnenia, nesmú mať žiadny vlas (povrchy by mali byť hladké), pretože vlákna prikrývky sa môžu spájať s vláknami. poťahovej látky a vytvárajú silné odstránenie vláknitých „guľôčok“ (lúpanie).

14. Je bezpodmienečne nutné vyhnúť sa kontaktu pestrofarebných poťahových látok s látkami, ktoré môžu „prepúšťať“ farbivo (napr. džínsy, oblečenie, prikrývky a vankúše v intenzívnych farbách), pretože môže dôjsť k trvalému zafarbeniu poťahu (nejedná sa o chyba poťahových látok). Zároveň treba pripomenúť, že nábytok vyrobený z látok v intenzívnych farbách (vrátane červenej, tmavomodrej, hnedej), pod vplyvom